סוגי שיש שכדאי להכיר וההבדלים ביניהם

האבן הטבעית לחיפוי ועיצוב מטבחים, ואמבטיות נקראת שיש. כל בית מתהדר באבן טבעית בהתאמה לעיצוב הרצוי. כיום יש סוגים רבים של סוגי שיש אם זה בטקסטורות ובשילובים עיצובים כאלו ואחרים. יש לציין כי גם הבחירה בסוג מסוים של שיש צריכה לבוא בחשבון ולהתאים למקום בו יותקן השיש למשל במטבח או בחדר הרחצה.

שיש אבן קיסר

מדובר על סוג שיש נפוץ מאוד ויש לו יתרונות רבים ובולטים מאד הוא איכותי וחזק מאד, יחד עם זאת הוא גם גמיש וניתן לעצב אותו ברמות כאלו ואחרות. שיש אבן קיסר אינו נשרט בקלות מה שבהחלט יכול להאריך שנים רבות. חסרון אחד יש לו והוא שיש אבן קיסר אינו עמיד בחום ולכן במקרה של מגע עם חום עלולים להיווצר על שיש אבן קיסר סדקים. לכן יש לקחת משנה זהירות אם הסוג הנבחר הוא שיש אבן קיסר.

שיש אבן גרניט

אבן גרניט היא מגיעה מאבני הבזלת והיא אבן טבעית. לאבן הגרניט יש מגוון רחב של צבעים וניתן להתאים את צבע השיש לסגנון העיצוב הכללי בבית. סוג זה של שיש הוא פרקטי מאד. לבחירת הצבעים מאבן הגרניט יש חשיבות רבה משום שהבחירה בצבע בהיר עלול להשאיר סימנים ובעיה מרכזית בחירת צבע בהיר היא בעיית הספיגות שלו, לכן במקרה הזה מומלץ לבחור בצבעים מעט כהים יותר שעליהם לא נראים סימנים.

שיש אוניקס

סוג נוסף של שיש שמומלץ להכיר הוא שיש אוניקס מדובר על שיש המגיע ממשפחת קוורץ עם עיטורים ודוגמאות המייצרים עיצוב ייחודי בבית. משטחים העשויים משיש אוניקס מספקים סגנון עיצובי מרהיב ומשלבים גם מראה יוקרתי, קלאסי ומודרני כאחד. סוג שיש כזה מעניק אור ולכן תאורה מתאימה בשילוב שיש אוניקס יכול להיות עיצוב מעניין ומרשים במיוחד. יש לציין כי הסוג הזה של השיש יכול להישרט בקלות ולכן מומלץ להשתמש בו כחיפוי .

כאמור מגוון רחב של סוגי שיש קיימים בשוק ולפני שבוחרים את הסוג והסגנון המתאים לבית חשוב מאד להתייעץ עם מומחים בתחום. לדעת בדיוק מה יכול להתאים ומה אופן העמידות של שיש כזה או אחר. יחד עם זאת חשוב לבחון היטב אילו חומרי ניקוי עמידים יתאימו לניקיון סוג השיש הנבחר , כך תוכלו לשמור על השיש לאורך זמן.