בניית בריכות שחיה – מדריך למתחילים

בריכת השחייה בעיקר בימי הקיץ היא המוקד המרכזי עבור אנשים רבים, עם השנים הפכה בריכת השחייה הביתית למקום מועדף. אם בעבר היינו רואים בריכות שחייה ביתיות רק בבתים בעלי יכולת כלכלית גבוהה היום המצב מעט שונה ומי שיש לו חצר בבית יוכל אף הוא ליהנות מבריכה פרטית – בעלויות שונות.

בריכות שחיה בטון בציפוי קרמיקה

בריכות מסוג זה הם עבודה המיועדת לאנשי מקצוע, ישנם מספר שלבים שכדאי להבין ולדעת אותם לפני שמחליטים להתקין ולעצב בריכת שחיה פרטית בבית.

חשוב שתהיה תוכנית עבודה מסודרת – בעזרת אדריכל מקצועי . השלב הראשון בבניית בריכות שחיה זה שלב החפירה – אך גם פה צריך לשים לב למידות. המים הרדודים צריכים להיות בעומק של מטר אחד, והמים העמוקים צריכים להגיע לעומק של מטר שבעים.

לאחר החפירה מבצעים יציקת בטון , מעל זה מניחים רשת ברזל התומכת . בתוך יציקת הבטון מציבים צנרת , שמים שוב יציקת בטון, ולאחר מכן אוטמים בצורה הרמטית.

אחזקת בריכות שחיה

כדי להמשיך וליהנות ממים נקיים, נעימים ושמירה על הבריכה צריך גם לדאוג לתחזוקה. כיום יש פתרונות קלים לשמירה על תחזוקה של בריכות שחיה ביתיות.

כדי לשמור על ניקיון הבריכה ובעיקר על בטיחות אפשר להציב כיסוי המתאים למידות הבריכה. כאשר יש כיסוי על הבריכה אף אחד לא יכול ליפול לבריכה כשאין השגחה , וכן גם שמירה על המים מפני חרקים, עלים וכדומה.

מסננים ומשאבות גם הם יוצרים פתרון נהדר לתחזוקה של המים בצורה ממושכת.

דרך אגב בבריכות שחיה לא צריך להחליף את המים- יש מסננים שעושים את העבודה. מה שחוסך הרבה מים לישראל.

את כל עבודות בניית בריכות שחיה מומלץ שיתבצעו ע”י בעלי מקצוע עם ניסיון בתחום הבריכות. ידעו בדיוק מה גודל הבריכה, יבדקו איטום של הבריכה וכן יתאימו את העיצוב הנכון בחצר הבית. פעולות אלו רק ישפרו את איכות הבריכה וישמרו עליה לאורך זמן.

ללא ספק בריכות השחייה הפרטיות הביתיות היום הם תופעה שהולכת ומתרחבת ומדוע? חוסך בזמן- לא צריך לצאת ולנסוע לבריכה הציבורית העירונית, לא צריך לשלם הרבה כסף על כניסה לבריכה (יש מקומות שצריך לשלם על מנוי מראש) פה מדובר על הוצאה כספית חד פעמית והכניסה לבריכה הפרטית היא חופשית.