סוגי דקים שכדאי להכיר

דק הוא אחד מהאלמנטים העיצוביים היותר יפים שניתן להוסיף לגינה שלנו, כאשר גם למרפסות גדולות או סביב בריכה הדק יכול לשמש בתור משטח נעים לישיבה והליכה. לא רבים יודעים זאת אבל ישנם לא מעט סוגים של דקים בארץ ובעולם, כך שאם אתם הולכים לקראת פרוייקט של התקנת דק בגינה כדאי מאוד שתכירו את הסוגים השונים הזמינים לכם. זאת משום שהבחירה תשפיע לא רק מבחינה עיצובית אלא גם מבחינת אורך חייו של הדק. לכן החלטנו לפרוס בפניכם במאמר הבא סוגי דקים שכדאי להכיר ואת התכונות הבולטות של כל אחד מאותם סוגים.

דק איפאה

דק איפאה נחשב ליוקרתי ביותר מבין כל סוגי הדק ומחירו הוא כאמור גם היקר ביותר מבין כולם. הוא נחשב בתור סמל סטטוס של עושר ויוקרה ולכן נראה אותו בבתים פרטיים אשר בשיפוצם הושקע כסף רב, אולמי אירועים יוקרתיים ועוד. פרט להיותו יוקרתי גם מבחינה עיצובית הוא נחשב לעילוי שכן גוונו הכללי הוא כהה אך לכל קורה גוון קצת שונה מהאחרת, מה שמעניק לו ייחודיות עיצובית. בנוסף הקורות נחשבות לחלקות, כאלו שלא רואים בהן את העיניים של העץ, דבר שמסייע לדק להעניק אחידות עיצובית נקייה. דק איפאה נחשב לעמיד וחזק מאוד נגד פגעי מזג אוויר ונגד מזיקים.

דק אורן

דק אורן נחשב לאחד מסוגי הדקים הנפוצים ביותר בישראל עקב האיכות שלו וגם המחיר הנוח שלו. דק אורן איכותי נמדד בכמות העיניים שיש לו לאורך הקורות כאשר האורן הפיני נחשב לאיכותי ביותר מבין כולם. החסרון של דק האורן הוא שיש לעשות לו חיטוי לאחר ההתקנה היות והוא אינו עמיד בפני מזיקים כמו האיפאה, תהליך שעלול להימשך מספר ימים שבמהלכם החיטוי צריך להיספג ולהתייבש לפני שניתן להתחיל להשתמש בדק. את התחזוקה בדק אורן יש לבצע אחת לתקופה של שנה מקסימום על מנת לשמור על העץ מפני מזיקים ופגעי מזג אוויר.

דק טיק

הטיק נחשב לסוג עץ מאוד יוקרתי אשר מקורו בעיקר ביערות טרופיים בבורמה ובדרום אמריקה ועיקר עושים בו שימוש בבניית רהיטים, בניית יאכטות וגם כאמור דקים. הטיק נחשב לסוג עץ יוקרתי מאוד עקב מחירו הגבוה, אך גם לעץ עמיד מאוד בפני פגעי מזג אוויר. היתרון המרכזי של דק העשוי מעץ טיק על פני כל עץ אחר הוא האפשרות להגיע לרמת גימור מאוד גבוהה ולכן הוא נחשב לעץ הטוב ביותר לבניית דקים.