תריסים חשמליים – תוספת עיצובית ושימושית

סוגי תריסים חשמליים

יש מספר סוגים בולטים של תריסים חשמליים, ולכל אחד מהם יתרונות אחרים. על מנת לבחור את הסוג המתאים לצרכים שלכם, מומלץ להגדיר את רשימת הדרישות ואת התקציב, לאסוף מידות, ובעיקר להתייעץ עם אנשי מקצוע. תריסים יכולים לספק פתרונות הצללה וקירוי, והם יעילים גם עבור חיסכון כלכלי.

בעזרת התריסים אפשר לשפר את המראה האסתטי של חללים גדולים או קטנים, לגוון בעיצוב ולשדר חמימות בתוך בתים פרטיים. התריסים הם פיתרון מקובל על מעצבי פנים בתחום הפרטי, העסקי והמוסדיים, ולכן הם זוכים להצלחה. מצד שני, היכרות והבחנה בין הסוגים השונים של התריסים ללא ספק יכולה לעזור ברכישה מוצלחת. רכישה של תריסים איכותיים תשרת את הלקוח לאורך זמן, ותספק עבורו שביעות רצון מלאה.

אלו הסוגים הבולטים של תריסים חשמליים המוצעים כיום ללקוחות בכל הענפים:

א. אלומיניום משוך – תריסים מאלומיניום משוך נפוצים בבתי מלאכה ובתי עסק, וזאת בשל תכונות האלומיניום. מדובר על חומר גלם עמיד, נוח ושאינו דורש תחזוקה. התריסים עשויים בדרך כלל מאלומיניום המיוצר בתהליך משיכה. המשמעות היא תריסים בעובי שיכול להגיע עד 1.5 מ”מ.

ב. אלומיניום מוקצף – היתרונות של אלומיניום משמשים גם ליצירת תריסים חשמליים מאלומיניום מוקצף. בשיטה הזו הדגש הוא על ייצור תריסים מתערובת קצף פוליאורטוני. תהליך הייצור מבטיח תריסים דקים למדי, עם עובי של עד 0.5 מ”מ. בתוך החלל הביתי אפשר לשלב אותם בסלון, במטבח או בחדרי האמבטיה והשירותים.

ג. תריס אור – תריסים חשמליים מודרניים מציעים יתרון משמעותי בדמות תריסי אור. אלו תריסים בעלי ריווח משמעותי המשמש למתן פתרונות הארה והצללה. תריסים אלו נוחים להפעלה ולשימוש, וניתן לרווח אותם באיזורים שונים. כך לדוגמא אפשר למקם תריסי אור בסלון, ולרווח את החלק העליון על מנת להבטיח פרטיות מלאה, או לשים אותם בחדרי השינה, ולרווח את החלק התחתון כדי להכניס אור מחמיא אל תוך החלל.

ד. תריסי גלילה רפה – תריסי גלילה רפה מתקדמים מציעים פתיחה משני הכיוונים. תריסי גלילה רפה ניתן לפתוח מלמטה או מלמעלה, ליצור שילוב ייחודי ולענות על צרכים חדשים. תריסי גלילה רפה נחשבים לגולת הכותרת של תחום התריסים החשמליים, אך מחירם גבוה יותר משאר האלטרנטיבות שצוינו לעיל.

החשיבות של פתרונות הצללה

פתרונות הצללה הם חלק בלתי נפרד מתחום עיצוב הבית או העסק. אי אפשר להתעלם מהפתרונות הללו, ומומלץ לנצל את היתרונות שלהם. מוצרי הצללה כוללים מלבד וילונות ותריסים חשמליים גם צלונים, תריסי גלילה והזזה, תריסי עץ ועוד. חומרי הגלם המשמשים לצורך הצללה אפקטיבית הם בדרך כלל עץ, בד ופלסטיק, אך כפי שניתן לראות ישנו גם שימוש נרחב באלומיניום.

לסיכום, תריסים ופתרונות הצללה יש לבחור מתוך היכרות עם הסוגים השונים. כדאי לשלב את התריסים עם העיצוב הכללי של הבית, ואף להתעקש על שימוש בחומרי גלם איכותיים.