שיפוץ דירה – הזדמנות לעיצוב מחדש

שיפוץ דירה – כל מה שצריך לדעת

שיפוץ דירה מערב רגשות שונים. מצד אחד מהווה שיפוץ הדירה שדרוג של הדירה גם מהבחינה הפרקטית, וגם מהבחינה העיצובית של הדירה, אך מן הצד השני שיפוץ דירה כרוך ברעש, לכלוך, ויכוחים אין סופיים עם קבלנים וקבלני משנה, ותקופה ארוכה יחסית שהחיים נמצאים במסלול לא נוח, ולא נעים בכל הקשור לחיי הבית והמשפחה. אך שיפוץ דירה יכול להיות הרבה יותר נעים, והרבה פחות מלחיץ, אם אתם מתקשרים עם קבלן שיפוצים רציני ומקצועי בעל נסיון ומיומנות במקצועו. נכון, את הרעש והלכלוך שום קבלן לא יוכל להעלים בזמן השיפוצים, וזה חלק מתהליך השיפוץ, אבל קבלן טוב ידע לסיים את העבודות בצורה המהירה והחלקה ביותר מבלי להכנס למתחים ולריבים על כל צעד ושעל.

תהליכי שיפוץ דירה

תהליך שיפוץ הדירה כולל כמה שלבים שונים והם:

  • עיצוב המקום מחדש בעזרת מעצב פנים
  • תקצוב עלות השיפוץ
  • בחירת קבלן שיפוצים
  • חתימה על חוזה לשיפוץ כולל בחירת כל החומרים הנחוצים
  • קביעת לוח זמנים מחייב לשיפוץ
  • קביעת סדר עבודות השיפוץ

עיצוב

רבים נוטים לעשות עיצוב בעצמם, אבל האמת היא שבהעסקת מעצב פנים ניתן לחסוך כסף רב, ולו בגלל הנסיון הרב של המעצב. מעצב טוב לא רק ידע לתרגם את חלום הדירה החדשה שלכם למימושה בפועל, אלא שידע להציע לכם חלופות, במקרה שהתקציב שלכם לא יאפשר את מימוש כל הדברים שרציתם. מעצב טוב מכיר את החומרים שבהם יש לעבוד, ויוכל לפקח על עבודות השיפוץ במקום, כדי לוודא שהקבלן עומד בכל ההתחייבויות שלו. עיצוב כולל את החלוקה מחדש של חלל הבית, את הסגנון שבו יראה הבית בסוף השיפוץ כולל ריהוט, גופי תאורה, וילונות או הצללה מסוג אחר וכדומה.

קבלן שיפוצים

מעצב מנוסה מכיר קבלני שיפוצים, והוא יוכל להמליץ לכם על איש מקצוע מהיכרות אישית. אחד שיודע את העבודה, ושמסוגל לעמוד בכל המשימות הדרושות. לעיתים קרובות שיפוץ בית כולל גם את שיפוץ התשתיות במקום, ועל קבלן השיפוצים להיות מסוגל לתת מענה גם לעבודות חשמל, אינסטלציה וכדומה. כאשר מתכננים גם את שיפוץ המטבח וחדר האמבטיה מוטב לקחת קבלן שמתמחה גם בעבודות נגרות מסוג זה, וכאשר מעוניינים לרצף מחדש את הבית, מוטב שהקבלן יהיה גם אחראי על עבודות אלה מתוך נסיונו.

בחירת קבלן לעבודות שיפוץ הוא המפתח לשביעות הרצון שלכם בגמר העבודות. קבלן טוב הוא אחד שמסוגל לעמוד בלוח הזמנים, והתקציב שנחתם איתו, ולספק עבודה ברמה הגבוהה ביותר ללא תירוצים וללא עיכובים. כמו כן, יש לחתום עם הקבלן על חוזה שיפוץ הכולל את כל הסעיפים החשובים, כמו התקציב הכולל לעבודת השיפוץ, סוג החומרים שבהם ישתמש בכל עבודה, לוח זמנים מחייב לגמר העבודה, ביטוח העובדים בזמן העבודה וכדומה.