קמין מעוצב – לבית המעוצב

בחרתם לעצב את הבית, ולהפוך את המקום החשוב ביותר בחייכם למבצר של אסתטיקה, למרחב של חום וביתיות, למקום הנעים והביתי שלכם. ההתאמה מתחילה על שולחן העיצוב, ברשימה של הדברים החיוניים ביותר לבית שלכם, למקום בו תרגישו הכי נוח בעולם.

רשימת הצרכים שלכם, הדברים שאתם לא מוכנים לוותר עליהם (ובצדק), יכולה להיות ארוכה מאוד. אופי העיצוב הכללי (כפרי או מודרני?), גודל החדרים השונים וכיצד לנצל את החלל המוקצה לבית כולו, מיקום החדרים, הריצוף, הצבע, החלונות – אינסוף פרטים, ובאמצע – הקמין.

כל מי שגר בעבר בבית עם קמין יודע עד כמה אלמנט זה משפיע על התחושה בבית, ויידע להתחשב במיקום, עיצוב ואופי הקמין שלו כחלק אינטגראלי בעיצוב המרחב.

נמשכים לקמין כעש לאל האש

העין האנושית כמו נמשכת באופן אוטומטי למקור האש. יש אומרים כי מדובר באקט של הגנה עצמית וזהירות, שהחושים מזהים אש בסביבה ומיד ננעלים עליה בכדי להימנע מכוויות. אחרים, מנוסים יותר בחיים עם קמין בבית, מדברים על תחושת נועם, רוגע, שלווה והנאה צרופה, ככל הנראה מהידיעה של הביטחון ששליטה באש נוסכת בבני האדם, והיכולת למנף את האש בכדי לייצר ביטחון – החורף הזה יהיה לנו חם ונעים.

לא משנה מאיזה אסכולה אתם ניגשים לעניין, הרי שבסופו של דבר אין כמו הישיבה מול קמין בוער ואש מלחשת בסופו של יום חורף קר, וההנאה הגדולה של כניסה לבית חם בחום המוקרן מקמין מעוצב היא תחושה שקשה לתאר במילים.

סוגי הקמינים השונים

מספר אלמנטים משפיע על בחירת הקמין שלכם, כאשר הראשון הוא כמובן אופי השריפה, או יותר נכון חומר הבעירה. קמין עצים בולע עצי הסקה ופולט בתמורה את החום הנעים והמפנק המגיע עם קמצוץ ריח נעים ורומנטי של העץ הנשרף.

קמין בבעירת גז לא מפיק את הריח או האווירה הדומה לקמין עץ, אך מציע יעילות גבוהה יותר, ולעיתים גמישות גבוהה יותר בכל הנוגע למיקום האלמנט בחדר. כך או כך, החימום עם קמינים הוא הבחירה של אוהבי החיים הטובים, איכות החיים, ומעצבי הבית יודעי הדבר.