ציורי קיר גיאומטריים ועוד דרכים לעשות אמנות על הקירות

זה כל כך לא נעים לראות גן סגור, או בריכת שחייה ריקה ממים ומלאה בעלי שלכת, או אולם בית קולנוע שאתה ועוד שני אנשים הצופים היחידים בו, או קירות לבנים וחיוורים כמו נערה מתבגרת מוכת אנמיה. לא משנה כמה תשקיעו בריהוט, באבזור, בתאורה, בעציצים ובפאנלים – אם לא תיקחו בחשבון שלקירות יש משקל חשוב, ואולי הכי חשוב, בעיצוב הבית, אתם תעשו חצי עבודה. מנגד, גם אם יהיו לכם ספות קרועות וריהוט ישן מהסוג שיש בבתים של סבתות, אבל קירות אמנותיים, מצוירים או צבועים באופן יצירתי ומיוחד – הבית שלכם יהיה מזמין ונעים.

אז איך תיצרו אמנות של ממש על הקירות בבית בדרכים פשוטות וזולות? איך הקיר הכי משעמם יכול להפוך למיצג חזותי מרהיב? איך הדירה המתפרקת והישנה שלכם יכולה לקבל שדרוג משמעותי? קבלו 3 דרכים לעשות את זה בעצמכם:

1. תלו צעיף על הקיר – מצאו צעיף שיש לו טקסטורה או צורה מעניינת, משהו ציורי או סוריאליסטי, או אפילו דמות שמצוירת עליו, גהצו אותו ותלו על הקיר בפינת האוכל או מעל ספה בסלון. אם בא לכם בכלל להתעלות על עצמכם אפשר גם לקנות מסגרת עץ ולהדק מסביב לצעיף, כך שהוא ייראה ממש כמו תמונה גדולה ומרשימה. ועוד טיפ קטן: יש לכם על הקיר לכלוך לא יפה? כתם? מזכרת מהדיירים הקודמים בדירה ולא בא לכם לצבוע את כל הדירה מחדש? זה בדיוק הזמן לטאטא מתחת לצעיף…

  1. הכינו ציורי קיר ממסקינגטייפ – אין, אין, אין על ציורי קיר בכל הנוגע להפרחת השממה העיצובית של קירות. גם אם אתם לא ציירים מקצועיים, בעזרת פלטת צבעים ומסקינגטייפ תוכלו ליצור אמנות גיאומטרית ואבסטרקטית על הקיר שתותיר רושם עמוק מאוד על המבקרים בביתכם הקט. הצמידו לקיר קנבס, מרחו עליו צבעים כאוות נפשכם, בכל צורה, בכל סגנון, בכל שילוב. בקיצור, קשקוש בלבוש! בשלב הבא גזרו חתיכות מסקינגטייפ והדביקו בצורות גיאומטריות מעניינות. נגיד, בזיגזג אלכסוני או בצורת מבוך. עכשיו לוקחים צבע לבן ופשוט מורחים על הכול. כשהעסק מתייבש, מסירים בזהירות את נייר ההדבקה, ומתקבלת על הקיר יצירת אמנות גיאומטרית הודות לאזורי הצבע שנשמרו מתחת לנייר ומופרדים בצבע הלבן.
  2. השיבו נוסטלגיה לקירות – לא חייבים להתכחש לעובדה שגרים בבית ישן ומתפרק, ובטח שלא להתבאס מזה. אם יש בחצר של הבניין או אפילו אצלכם במרפסת איזו מסגרת עץ מתקלפת של חלון ישן או דלת ישנה שפעם הייתה לה זכוכית והיום נותרה לה רק המסגרת – מצוין, קחו הביתה לפני שאיזה ילד יסחוב למדורת ל”ג בעומר. עכשיו, אתם בטח שואלים את עצמכם, מה אנחנו יכולים לעשות עם הגרוטאה הזאת? ובכן, הרבה דברים. למשל, אם מדובר בחלון, שיש בתוכו 4-6 ריבועים קטנים, תוכלו להדפיס תמונות משפחתיות שלכם מהילדות או תמונות מכל תקופה אחרת שמעלה בכם זיכרונות טובים, בגודל הריבועים במסגרת החלון, להצמיד אותם לקיר, להדביק, ועל זה להלביש ולתלוש את מסגרת החלון הישנה! אתם יכולים גם לעשות משהו אחר לגמרי ולא פחות אדיר – לצייר בכל ריבוע ציור קיר קטן אחר, כך שיהיה לכם על קיר חלון קומיקס מגניב!

אז אם אתם חפצים בעצוב מקורי לבית, למשל ציורי קיר לסלון או לחדר השינה, ויצירתיות היא לא הצד החזק שלכם, תמיד אפשר להתייעץ עם מומחה בתחום ולקבל תוצאות נפלאות.