פותחים את הגג לעיצוב חדשני

מה מייחד גגות סקיילייט?

יש להניח שחזיתם בעבר בגגות סקיילייט, ואפילו לא ידעתם שזהו שמם, ולא ידעתם שזה בדיוק הפתרון עבורכם. מדובר על סוג מיוחד של גג, אשר שייך למשפחת הגגות הקלים. גג הסקיילייט שונה מאד מגגות אחרים שאפשר שנתקלתם בהם, שכן הוא נותן מענה ייחודי, למבנים רבים שבהם יש בעיות של אוורור ותאורה. יש לא מעט חללים גדולים, שבהם אין כמעט כיווני אוויר, שאין כמעט חלונות טבעיים, וככלל – המתחם כולו הוא מבודד יתר על המידה. מהצד השני, לא תמיד פתרונות של תאורה או מיזוג הם מתאימים – שכן אלו יכולים לצרוך יותר מידי חשמל. במקום זה, גגות הסקיילייט יתנו לכם את המענה המקיף ביותר בשל המבנה הייחודי שלהם:

 

כל היתרונות של הסקיילייט

  • תאורה טבעית – ראשית, גגות סקיילייט הם תמיד גגות שקופים. המשמעות של זה היא פשוטה. אם בגג רגיל, יש איטום מלא לתאורה הטבעית מלמעלה, ועליכם להתקין חלונות או גופי תאורה מלאכותיים, הרי שעם גגות הסקיילייט המצב הוא הפוך: כעת אין צורך בגופי תאורה או בחלונות, כי כל התאורה הטבעית נכנסת מלמעלה. חשוב להבין שבחלק מגגות הסקיילייט, אפשר גם לשלוט על מידת התאורה הנכנסת, ובחלק מהגגות מדובר על מצב קבוע, שאיננו נתון לשינוי בגג עצמו. מכל מקום, כך אפשר ליהנות מתאורה טבעית, ולחסוך בחשמל.
  • כניסת אוויר – כולנו יודעים עד כמה זרימת האוויר במבנה היא קריטית. אולם מה קורה אם המבנה כולל כיוון אוויר אחד בלבד, ואין בו כמעט חלונות? הפתרון הוא כמובן להתקין גג סקיילייט. בגגות הללו, אפשר לפתוח את החלקים השונים, וכך להזרים אוויר. יש לציין שלא כל גגות הסקיילייט מאפשרים פתיחה, ומדובר על גגות מסוג כיפות תאורה. אלו גגות שבהם אפשר לפתוח חלקים שונים, וכך לדאוג לזרימת אוויר נוחה.
  • בידוד – יש לזכור שכמו כל גג, גם גגות הסקיילייט יאפשרו לכם לקבל בידוד מעולה. כאן אתם גם יכולים לבחור בין רמות הבידוד. גגות הסקיילייט מסוג PVC הם גגות מבודדים יותר לרעשים וגם לתנאי מזג האוויר, והם בעצם מהווים מן מצב ביניים בין סקיילייט לבין גג רגיל. כיפות התאורה שכבר הזכרנו לעומת זאת, הם גגות הסקיילייט הקלאסיים – והם אמנם פחות מבודדים, אך עדיין נותנים פתרון מקיף ויעיל למדי.
  • עיצוב מיוחד – כאמור, יש להניח שכבר ראיתם בעבר את העיצוב של גגות הסקיילייט, ופשוט לא ידעתם שזהו שמם. מדובר על גגות שהם בצורה של כיפה ענקית שעשויה מזכוכית, וממש לא נראים כמו כל גג. כך, גם מבנים  נמוכים שאינם כה מרשימים – תופסים לפתע גובה רב, ונראים מרשימים במיוחד.

 

פתרון יעיל במקרים רבים

גגות סקיילייט מאפשרים לכם לקבל מענה מקיף במיוחד, בין אם מדובר על מבני מגורים, מבני משרדים, מבנים ציבוריים או כל מבנה אחר. הגגות יכולים להגיע בצורות שונות ובגדלים שונים, וניתן למקם אותם מעל לכל מבנה לבחירתכם. החיסכון בצריכת האנרגיה הוא גבוה מאד, וגם המראה כמובן מושך במיוחד.