עיצוב גינות ציבוריות עם דשא סינטטי

דשא סינטטי מבטיח שורה ארוכה של יתרונות ובין היתר הוא מתאים גם לעיצוב של גינות ציבוריות. הדשא מיוצר מחומרים סינטטיים בלבד ולכן הוא עמיד בפני בלאי ושחיקה. כמו כן, יישום של משטחי דשא סינטטי בגינות ציבוריות מאפשר לנצל את התכונות המרכזיות שלו:

א. חיסכון במים – עירייה מקומית שבוחרת לעצב גינות ציבוריות עם דשא סינטטי חוסכת מאות אלפי שקלים בשנה. החיסכון נובע מהעובדה שאין צורך בהשקיה על מנת לתחזק את הדשא. החיסכון במים מביא איתו חיסכון בהוצאות, והמשמעות היא צמצום התשלומים מצד הציבור הרחב.

ב. היעדר תחזוקה – אין צורך בשום סוג של תחזוקה על גבי משטחי דשא סינטטי. הדשא נשאר נקי ומבריק לאורך זמן גם בלי כיסוח ודישון, וכמובן שלא צריך להדביר אותו עם חומרים כימיקליים כי לא מגיעים אליו חרקים ומזיקים. כל אלו מעניקים ערך מוסף לגינות ציבוריות והופכים אותן לחלק בלתי נפרד מהסביבה העירונית.

ג. מגע נעים – גינות ציבוריות שמרוצפות עם דשא סינטטי יכולות להיות לא פחות נעימות למגע מאשר חצר פרטית. הסיבה לכך היא שהדשא עצמו מיוצר מחומרי גלם איכותיים ומלטפים. בעזרת החומרים ניתן לקבוע את רמת הצפיפות של סיבי הדשא, לשלב בין משטחים שונים של דשא סינטטי על גבי גינות ציבוריות וליהנות ממגע נעים גם עבור ילדים.

ההיבט הדקורטיבי של עיצוב גינות ציבוריות

עד לפני מספר שנים נאלצו נציגי העיריות המקומיות להתפשר על סגנון העיצוב של גינות ציבוריות בגלל שהדשא הטבעי היה נשחק במהירות. לעומת זאת, כיום כבר ניתן לנצל את ההיבט הדקורטיבי של דשא סינטטי ולשלב אותו גם בגינות ציבוריות גדולות או קטנות. כל מה שצריך לעשות הוא להחליט על סגנון עיצוב מועדף. לאחר מכן ניתן ליישם משטחי דשא סינטטי מתחת למתקני משחקים, ליד מגרשי שעשועים, בסמוך לגינות כלבים ועוד.

לסיכום, אין ספק לגבי היתרונות של עיצוב גינות ציבוריות עם דשא סינטטי. היתרונות באים לידי ביטוי מצד אחד בחיסכון במים ובהיעדר תחזוקה, אך מצד שני גם במגע נעים ומראה מושלם.