עיצוב גינה באמצעות דשא סינטטי

אחד היתרונות הגדולים של דשא סינטטי הוא שניתן להיעזר בו על מנת לעצב את הגינה בהתאמה אישית לצרכי הלקוח. בניגוד לדשא טבעי שמוגבל בגלל צורך בחשיפה לשמש, ריסוס, השקיה, דישון, תחזוקה, כיסוח וכדומה, הדשא הסינטטי לא דורש שום סוג של התייחסות. השיקולים היחידים שעל הפרק צריכים להיות דקורטיביים והנה כמה מהם:

א. גודל הגינה – בשלב הראשון כדאי לתכנן את העיצוב על בסיס דשא סינטטי לפי גודל הגינה. בגינה קטנה ניתן ליישם משטח דשא על כל חלל החוץ, בעוד בגינה גדולה רצוי להקדיש לכך מקום נפרד. את אזור הדשא אפשר לתחום עם פרגולה וכך לאפשר גם לילדים ולבני המשפחה לנצל את התחושה הנעימה.

ב. איכות הדשא – בשלב השני רצוי להשוות בין סוגים שונים של דשא סינטטי לפי המפרט הטכני והאיכות. דשא סינטטי איכותי יעבור את כל הליכי הייצור הדרושים ויהיו בו חומרים שמגנים מפני קרינת UV, מעכבי בעירה, תקן אי רעילות ועוד. היבואנים המובילים של הדשא ישמחו להציג בפניכם את המסמכים הדרושים ולהסביר על ההבדלים בין הדגמים.

ג. גובה סיב – בשלב השלישי אפשר לעצב את הגינה באמצעות דשא סינטטי לפי גובה הסיב. לא מומלץ לרכוש דשא סינטטי עם סיב קצר כי הוא נוטה להישחק בקלות, אלא אם מדובר על גינה לצרכים דקורטיביים בלבד.

איך מבטיחים מגע נעים ועמידות של דשא סינטטי בגינה?

בגינה הפרטית רצוי לתת עדיפות לדשא שמרגיש כמה שיותר טבעי ונעים למגע. את המגע תוכלו לחוש באמצעות מישוש של הדשא. בדקו איזה דשא הכי נעים עבורכם ומה ישרת את צרכי המשפחה.

במידה ויש לכם חיית מחמד, קחו בחשבון דשא עמיד בפני נזקים. לחילופין, דשא סינטטי צפוף יישאר זקוף לאורך זמן ולכן הוא מתאים לגינה שבה יש תנועה ערה של אנשים, בני משפחה ואורחים.

המחיר הראשוני של דשא סינטטי גבוה יותר מהדשא הטבעי, אבל הוא מהווה השקעה משתלמת לטווח ארוך כי אין צורך בעלויות טיפול בגינה. עצבו את הגינה לפי הטעם האישי שלכם ותיהנו מהיתרונות.