עיצובי פרזול לבית

מוצרי פרזול מהסוג של ידיות, רגלי מתכת לארונות ואפילו צירים ובריחים יכולים להוסיף הרבה למראה של רהיטים. נהוג להשתמש במוצרים הללו לצורך חידוש הבית או בעת מעבר לדירה חדשה. המוצרים המעוצבים הם פתרון זול ומשתלם, עם עמידות מרשימה ולא מעט יתרונות. אפשר לחסוך שיפוץ של מאות אלפי שקלים עם החלפת ידיות בלבד, או לשדרג את הארונות הישנים עם צירים ובריחים חדשים. בנוסף, פרזול נעשה כיום בברזל וגם בחומרי גלם אחרים כגון:

–        אלומיניום

–        ברונזה

–        בשילוב עץ, פלסטיק או פורצלן

סוגי מוצרים

יש שני סוגים של פרזול ושניהם רלוונטיים עבור עיצוב וניצול של מגוון המוצרים החדשים. הסוג הראשון כולל מוצרים למגזר הביתי, ובו ההתמקדות העיקרית היא באסתטיקה ודקורציה. לעומתו, הסוג השני מתאים לשימושים תעשייתיים או לעסקים. סוג אחר מתייחס אל מוצרים לבניין וכולל ברזלים, צירי דלתות ושערים וכן הלאה.

החשיבות של העיצוב נובעת מהמאפיינים הייחודיים של חומרי הגלם. למרות שבעבר נאלצנו להסתפק בעיצוב סטנדרטי וחסר מעוף, הרי שכיום ניתן ליישם העדפות עיצוביות בידיות לרהיטים מכל הסוגים, במנגנוני פתיחה של מגירות ומסילות וגם במתקני אחסון למטבח ולחדרים אחרים. העיצוב בולט בחלל הפנים והחוץ של הבית, החצר או המרפסת. צירים לריהוט ודלתות הזזה לרהיטים לדוגמא משפרים את האופן בו אנו משתמשים במוצרים, בעוד גלגלים ורגליים יבטיחו איכות חיים גבוהה יותר.

טיפים לרכישת מוצרים מעוצבים

אין ספק, כי מוצרי פרזול חוללו מהפך משמעותי בתחום של עיצוב פנים. חנויות המתמחות בעיצובים הללו מציעות שפע גדול של אביזרי אמבטיה ושירותים, מוצרי זכוכית ואביזרים משלימים. יחד עם זאת, לא כדאי לסמוך רק על המראה החיצוני. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לרכוש מוצרים מעוצבים ואיכותיים:

–        מומלץ להחליף ידיות מעוצבות או כל אביזר אחר, רק לאחר שמוודאים כי קיימת התאמה בין מרחקי הקדחים הקיימים לבין הפרזול החדש

–        ודאו מה טיב ואורך האחריות על המוצר

–        בררו האם האחריות כוללת שבר, שחיקה או קלקול

מהי הזמנה אישית?

אפשר לרכוש מוצרים מעוצבים בחנויות ייעודיות, או לפנות אל חברות המתמחות בתחום ולקבל הצעת מחיר על הזמנה אישית. את ההזמנה ניתן לשלב עם שערי או גדרות מתכת, מעקות ועבודות ריתוך. איש מקצוע טוב יידע לייצר מוצר מקורי או לתקן אביזר ישן שנפגע או נשבר. בנוסף, אותו איש מקצועי יכול להמליץ לכם על ריתוך נקודתי וחידוש צירים שהחלידו ונפלו. העלות של הזמנה אישית גבוהה יותר מהמחיר של מוצרי המדף, אולם היתרון הוא קבלת מוצר ייחודי בהתאמה מלאה לבית או לעסק.

לסיכום, העיצובים המודרניים באים לידי ביטוי גם בתחום של עבודה עם מתכת וחומרי גלם אחרים. העיצובים הללו מרחיבים את אפשרויות הבחירה עבור הלקוחות ונותנים מענה על צרכים רבים.