סוגי חלונות ותריסים לבית

בעיצוב הבית, חשוב לבחור בצורה הנכונה ביותר את כל מה שקשור לחלונות

עיצוב הבית שלכם הוא משימה חשובה מאין כמותה, והוא מורכב מפרטים רבים מאוד – שחלקם קטנים וחלקם גדולים וכולם חשובים ביותר. אחד הפרטים המשמעותיים הללו הוא כמובן החלונות של הבית שלכם, שמשפיעים השפעה עצומה ומשמעותית על האור בבית שלכם בדגש על אור טבעי, וכן על העיצוב ועל האופי של הבית באופן כללי. משום כך, אתם צריכים לבחור בצורה הנכונה ביותר חלונות לבית שלכם, ולא פחות חשוב מכך גם לבחור את התריסים הנכונים לכל חלון. אז מה הן בדיוק האפשרויות שלכם? נבין זאת כעת.

סוגים שונים של חלונות ושל תריסים שיכולים להתאים לבית שלכם

  • סוגי חלונות – סוגי החלונות השונים שניתן לבחור לבית הם מגוונים למדי. אחת הבחירות הפופולאריות ביותר כיום היא חלונות בלגיים – פרופילים ריבועיים שבנויים זה על זה ליצירת מראה קלאסי ואירופי בחלונות הבית שלכם, שיכול להתאים גם לעיצובים מודרניים וגם לכאלה קלאסיים. עוד אפשרויות פופולאריות הן החלונות הגדולים, שלמעשה יוצרים מרחב פתוח או לפחות אשליה של מרחב שכזה בבית, בדרך כלל בכניסה למרפסת או לגינה צמודה לבית. אלה הם החלונות הפופולאריים בשוק כיום, עוד לפני שדיברנו על החלונות הקלאסיים והמוכרים לכולנו התלויים בעיקר בתריסים שלהם.
  • סוגי תריסים – ניתן לחלק את סוגי התריסים הפופולאריים בשוק כיום לשלוש. הסוג הראשון הוא תריסי פתיחה – מנגנון הפלסטיק המכאני המוכר לכולנו. סוג מעט מתקדם יותר הוא תריסי ההזזה, שניתן גם להזיז על ציר ימינה ושמאלה במטרה לקבל פתיחה מקסימלית של החלון. הסוג השלישי והמתקדם ביותר כיום הוא תריסי גלילה, כאשר תריסי גלילה הם תריסים המשולבים בדרך כלל במנגנון חשמלי של פתיחה וסגירה, בדרך כלל לחלונות פתוחים וגדולים למדי.

כל מה שקשור לחלונות צריך להיבחר ולהיות מתוכנן בצורה הטובה ביותר

אם בחלונות בלגיים בחירת התריס היא משמעותית פחות על פי רוב, הרי שבחלונות גדולים ופתוחים יש צורך בבחירה נכונה של תריסים – ותריסי הזזה הם פתרון איכותי ביותר בהקשר זה. בכל מקרה, בחרו בצורה הטובה ביותר חלונות ותריסים והבטיחו לעצמכם איכות חיים ועיצוב ביתיים.