איך מוסיפים מרפסות שמש לבניין קיים?

גם בבניין שלכם אין מרפסות שמש? חולמים על מרפסת מפנקת בדירה שלכם? פה תוכלו ללמוד כיצד ניתן להוסיף מרפסת שמש להנאת דיירי הבניין.

בשביל מה צריך מרפסות שמש?

מרפסות השמש, שוודאי מוכרות לכם היטב, נמצאות בבניינים רבים. ביניהם בניינים חדשים וביניהם בניינים ישנים, שהוסיפו להם את המרפסות עם השנים. מרפסות השמש משרתות את דיירי הדירות בדרכים שונות ומגוונות, לדוגמה: ישיבה באוויר הפתוח בלי לצאת מהבית, ייבוש כביסה, אירוח ועוד. זאת, בנוסף לעובדה, שכאשר יש לדירה מרפסת שמש היא באופן אוטומטי נראית יותר גדולה, חדשה ומרווחת.

קבלת ההחלטה

השלב הראשון בתהליך הוספת מרפסות בבניין קיים הוא קבלת ההחלטה לבצע זאת. היות שמדובר על בניין משותף לדיירים ובעלי דירות שונים, זה גם עלול להיות אחד השלבים המאתגרים בתהליך. אם כן, כאשר עולה הרצון להוסיף מרפסות, יש לבקש הצעות מחיר מקבלנים ולהעלות אותן בפני בעלי הדירות. אמנם ההצעה לא חייבת להתקבל פה אחד, אבל בהחלט ישנו צורך בהסכמתם של הרוב המוחלט של בעלי הדירות.

הזכויות שלא ידעתם עליהן

האם ידעתם, שלכל בניין יש זכות לבניית מרפסת ללא קשר לשנת הבנייה שלו? מדובר על מרפסות של כשלושה עשר מ”ר, ואלו הן מרפסות שמש מכובדות ומפנקות למדי. יתרה מזאת, לעתים לבניינים יש זכויות בנייה שלא נוצלו ואותן ניתן לנצל לטובת מרפסות גדולות אף יותר! לכן חשוב לבחון מראש את הדברים אל מול הרשויות הרלוונטיות ולבדוק אילו זכויות בנייה יש בבניין שלכם ומהו הגודל המקסימלי שמותר לכם לבנות.

בחירת קבלת מושכלת

קבלנים רבים מציעים הוספה של מרפסות שמש ויכולים לתת לכם גם הצעות מחיר מאוד אטרקטיביות. יחד עם זאת, חשוב מאוד לבחור באופן מושכל את הקבלן שלכם. כלומר, עליו להיות מנוסה ומקצועי ולעתים אף שווה לשלם יותר ולקבל עבודה טובה ובטיחותית יותר. חשוב לזכור, שהמטרה היא שתוכלו לשהות במרפסת וליהנות ממנה בלי לפחד שמא הקבלן לא קיבל את האישורים המתאימים ממהנדס הבניין וכדומה.