מטבח כפרי מודרני או עתיק – איזה סוג אתם?

אחד החללים החשובים ביותר בקרב חדרי הבית, בעיקר בעשור האחרון הוא החלל של המטבח. אם בעבר הכניסה אל המטבח הייתה מורשית רק עבור האדם אר אמון על עבודות המטבח שהיה נמצא שם ר עבור ההכנה של הארוחות שאותן היו אוכלים בפינת אוכל מסודרת כל בני המשפחה יחדיו, הרי שכיום המרקם המשפחתי התפורר במידי כזאת שכלל לא רואים משפחה שלמה יושבת בפינת האוכל לשם אכילה של ארוחת עבור, צהריים או אפילו ארוחת ערב יחדיו.

הרבה מכך נוצר בשל היציאה של אם המשפחה אל העבודה וגדילת שעות העבודה שמתמשכות אפילו עד השעה שש בערב עבור נשות המשפחה והרבה מעבר לכך עבור הקריירה הדרשנית של אב המשפחה. כך עם השנים נדדו כל בני המשפחה אל עבר המטבח במטרה להספיק ולאכול מנה מהירה וקלילה בדרך אל העבודה והילדים החלו לשבת לארוחה מחוממת במיקרוגל מול הטלביזיה. פינת האוכל ננטשה כליל והיורש הטבעי שלה נעשה חלל המטבח עם עיצובים של מטבח כפרי או מטבח מודרני, כל אחד לפי טעמו האישי.

למה עדיף מטבח כפרי מודרני

מבטח מודרני הוא למעשה מטבח אשר מכיל את כל האביזרים החכמים אשר הופכים כל מטבח שנראה פשוט לעין לכזה שמספק רמה גבוהה של נוחות ומקיים את כל הצרכים של בני המשפחה החל מן הילד הקטן שאוהב לשחק במגרה שמיועדת למוצרי המטבח שלו ועד לתלייה של מחבתות בקרבת הכיריים עבור הבשלנים של הבית שאוהבים לבשל בכלים אלה כמעט כל סוג של ארוחה, מבלי לחפש ולחטט במגרות המטבח במשך שעות.

יחד עם זאת, את המראה הכפרי משיגים על ידי בחירה של צבעים רכים יותר או שילוב של צבעי עץ חמימים את זה ניתן לראות היטב בטרנד של שילוב בין הצבע הלבן האפוקסי שהוא מודרני לחלוטין לבין הצבע של העץ כמו עץ אלון מבוקע וטבעי. באופן זה חווים את שני העולמות גם יחד מבלי לפספס את היתרונות הגדולים של כל אחד מאלה, כי לא ממש צריכים לבחור אם אפשר למצוא עיצוב של מטבח כפרי עם שימושים מודרניים נוחים.

מראה שעומד במבחן הזמן

טרנדים של עיצוב עבור מטבח, השיש למטבח וחללים אחרים הם דבר שהולך ובא וכל כמה שנים ניתן לראות כיצד אנשים מפנים את הרהיטים הקיימים בשל העובדה כי האופן שבו הם מעוצבים כבר לא נראה שייך אל סוג העיצוב ששולט כרגע בקרב מטבחים של בתים רבים בעולם המערבי. מה עושים? ממש לא צריכים לשנות כל כמה שנים את המטבח, הרי מדובר בעלות גבוהה מאוד של הוצאה כספית אשר יכולה להגיע לכדי עשרות אלפי שקלים די מהר, הדרך הכי נכונה לנהוג כאשר רוצים מטבח מעוצב היא לבחור בסוג של עיצוב שתמיד יישאר יפה ומיוחד ועומד במבחן של הזמן שנים רבות. כזה הוא העיצוב של מטבח כפרי עתיק יומין.