מודלים אדריכליים וחיתוך בלייזר

בימינו, עיצוב תלת ממדי מהיר וקל של מודלים שונים, יכול להיעשות בקלות רבה מאד באמצעות מכשירי חיתוך בלייזר. מכשירים אלה משתמשים בשירותיו הטובים של המחשב. לכן, האפשרות לבנות מודל שיעתיק במדויק את עולם החומר הממשי, הוא הפתרון הטוב ביותר האפשרי לאדריכלים ולמעצבים.

אם גם אתם רוצים להפיח רוח חיים בשרטוט האדריכלי שלכם, תוכלו היום להשתמש בחיתוך לייזר וליצור בקלות מודלים תלת ממדיים, לטובת הלקוחות שלכם שרוצים לדעת איך בדיוק ייראה המבנה ששרטטתם.

ניתן להכין מודלים אדריכליים ממגוון של חומרים כמו: נייר, קרטון, עץ, מתכות שונות, פרספקס או MDF. לאחר חיתוך החלקים ניתן ליצור משטחים תלת ממדים מדויקים ונקיים.

המכשיר לחיתוך בלייזר מאפשר להזין את מידות החלקים שמהם בנוי המודל, את עובי החומר, ואת הצירים השונים, והתוכנה מתכנתת את הצמתים בהם ייפגשו החלקים אלה עם אלה.

השימוש בחיתוך לייזר נעזר בקבצי CAD כדי להעביר את המודל התלת ממדי מהמחשב אל העולם האמיתי בזמן במהיר ביותר, וכאמור ממגוון החומרים האפשרי.

הדיוק של כלי חיתוך אלה הוא מעל ומעבר למה שאדם יכול לעשות במו ידיו. חיתוך בלייזר משתמש באותה תוכנה שמשמשת לבניית מודלים תלת ממדיים ורמת הדיוק שלו היא מדהימה.

חסכון בחומר הנחתך

בתהליך החיתוך בלייזר אין חלקים מכאניים. חשוב להבין שבעצם רק קרן אור היא זו שנוגעת בחומר שצריך לחתוך. לפיכך, אין כמעט בלאי של חומר המקור.

מכיוון שאין מגע פיזי בין החומר הנחתך לבין האור החותך, כל החלקים שנחתכים הם איכותיים ומדויקים ביותר. אגב, חיתוך לייזר יכול להתמודד באופן מעולה גם עם חומרים קשים ביותר ויכול לחתוך באופן נקי ומדויק חלקים שמכונות ידניות לא יכולות לחתוך.

מכונת חיתוך בלייזר יכולה גם להיות זו שתבחר את סדר החיתוך. היא תעשה זאת באופן היעיל ביותר על מנת לקבל את החלקים המוגמרים תוך בזבוז כמה שפחות חומר. לאחר החיתוך בלייזר, כל החלקים יתאימו אלה לאלה במדויק כמו פאזל אחד מושלם.

בטיחות

בטיחות הוא היבט נוסף וחשוב שבו שירותי החיתוך בלייזר הם ללא תחרות. מאחר שכל התהליך הוא אוטומטי, יש מעט מאד אינטראקציה אנושית בין המכונה לאדם.

לכן, עבודה באמצעות מכונת הלייזר היא הרבה יותר בטוחה מאשר חיתוך וקידוח ביד שבו הסיכויים לטעויות אנוש או לכשל מכאני הופכים את הסביבה למסוכנת מאד לעובדים. רוב מכונות החיתוך בלייזר כוללות בתוכן את כל מה שנדרש לעבודה. בעצם, חוץ מהצורך להציב במקום את יריעות החומר ולשנות את עמדת החומר, המפעיל לא באמת מעורב בתהליך החיתוך בלייזר.

בנייה מהירה של מודלים

על ידי חיתוך של חלקים דו ממדיים ניתן בקלות לבנות מודלים אדריכליים תלת ממדיים בזמן קצר ביותר. כל היתרונות האלה הופכים כלי זה למכונה המועדפות על חברות, מעצבים ואדריכלים שרוצים ליצור אב טיפוס או מודל מסוים ולהפוך אותו בן רגע מרעיון ושרטוט על הנייר למודל ממשי ואמיתי.

המאמר באדיבות: http://www.lasercut4.com