כסאות – חלק בלתי נפרד מעולם העיצוב

כיסאות מהווים חלק בלתי נפרד מתחום עיצוב הפנים ומשפיעים באופן ניכר על הנראות בבית והנוחות של כל אחד שבוחר לשבת עליהם. במאמר זה נגולל בפני הקוראים את המשמעות של הכיסא בעולם העיצוב הביתי.

הופכים את הדירה לחלום

ההחלטה להשתמש בשירותיו של מעצב פנים או אדריכל פנים במטרה לתכנן, לשפץ ולעצב את הדירה היא החלטה אותה מקבלים אנשים רבים שמעוניינים להפוך את הדירה הסטנדרטית שלכם לדירה חלומית. הפעולות בהן ינקטו אנשי המקצוע להשגת אותה מטרה (פעולות בהן יהיה מעורב הלקוח) הן בחירת ריהוט שמותאם לקונספט העיצובי עליו הוחלט, בחירת גופי תאורה מתאימים, קבלת החלטה לגבי רמת התאורה המתאימה בכל אחד מחללי הבית, בחירת גוונים שיתמזגו היטב עם סגנון העיצוב בדירה וקבלת החלטות ברורות לגבי מיקומו של כל פריט בדירה. עיצוב פנים דירה תמיד יכלול את כל אחד מחלקי הבית, אם מדובר על חדר העבודה בבית, חדרי השירותים והמקלחת, הממ”ד, עיצוב חדרי הילדים וחדר השינה שלכם ועיצוב הסלון. העיצוב תמיד ישלב שימושיות נוחה של דיירי הבית בשילוב סגנון אסתטי מרשים.

עיצוב רהיטים

רהיטים משפיעים על המראה הכולל של הבית. למעשה, רהיטים קובעים במידה ניכרת את סגנון העיצוב של הבית וכל הדברים מסביב (תמונות, וילונות ועוד) מעניקים חיזוק סגנוני לרהיטים. מסיבה זו בחירת כסאות לכל חלל בבית צריכה להיעשות בהתאמה מלאה לסוג החדר וסוג השימוש בו. חשוב לבצע אפיון מקדים של כל חדר ולבחור את הכיסא בהתאם לסגנון העיצוב בו מעוניינים. כלומר, לחדר העבודה יתאים כסא שונה מאותם כיסאות שיתאימו לפינת חדר האוכל. כיום, יש היצע גדול מאוד של כיסאות, אם מדובר על כסא ממתכת נקייה, שילוב של מתכת ועץ או מתכת וזכוכית, כיסאות עץ במגוון עיצובים, כסא בר ועוד.

כסאות- נקודות חשובות

  • סגנון– חשוב לבחור כסא בסגנון עיצוב מתאים לכל חדר בבית.
  • חוזק– יש לקחת בחשבון שהכיסאות בבית חייבים להיות חזקים ולשרת אנשים בעלי מסת משקל שונה.
  • איכות– לא לוותר על קניית כסא איכותי משום המחיר. משתלם יותר לקנות כסא איכותי שיחזיק זמן רב וישמור על מראה מרשים מאשר לקנות כסא לא איכותי במחיר נמוך.
  • נוחות– אחד הדברים החשובים עליהם יש להקפיד הוא לקנות כסא שנוח לשבת עליו.

לסיכום, בחירת הכיסאות לביתכם צריכה להיעשות בקפידה ובהתאמה מלאה לייעודו של כל חלל. בצורה זו לא רק שהכיסאות אותם בחרתם יראו נפלא, הם גם יהיו נוחים ויותאמו לאותם אנשים שמתכננים לשבת עליהם.