כך תבחרו מעצב פנים לבית שלכם

החלטתם לקחת מעצב או מעצבת פנים לפרויקט שלכם? קודם כל, החלטה מצוינת. לא משנה אם אתם בונים בית, משפצים או נכנסים לדירה או בכלל משפצים דירה להשקעה, מעצב פנים הוא בהחלט חשוב להצלחת הפרויקט. הדבר הכי חשוב בהעסקת מעצבי פנים הוא לבחור את מעצב הפנים הנכון לכם. איך עושים זאת? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם.

מעצב פנים מומלץ

עיצוב פנים
מעצב פנים מומלץ, כזה ששמעתם עליו מחברים, משפחה או מקולגה בעבודה, הוא תמיד אופציה טובה ומקום שכדאי להתחיל בו. חשוב להבין כמה דברים בקשר להמלצות האלו:
1- לא כל מה שטוב ויפה לשכנים שלכם, טוב גם לכם. גדלי הבית בדרך כלל שונים והצרכים של דיירי הבית משתנים בין דירה לדירה ולכן יש לקחת את ההמלצות בעירבון מוגבל.
2- חשוב ללכת לראות את העיצוב של המעצב המומלץ ולראות אם אתם אוהבים ומתחברים לסגנון העיצוב, בדיוק בגלל מה שציינו קודם.
3- אל תבחרו ישר במעצב שהומלץ לכם עליו. גם אם אהבתם את העבודה שהוא עשה אצל הממליצים, מומלץ תמיד ללכת לעוד כמה מעצבים כדי להשוות, גם מחירים וגם את סגנון העיצוב.
חיפוש בגוגל
כמו כל בעל מקצוע, גם מעצבי פנים אפשר למצוא בחיפוש פשוט בגוגל. חיפושים כמו: “מעצב פנים ב.. (שם האזור או העיר)”, “מעצב/ מעצבת פנים מומלץ” יתנו לכם מאות תוצאות, חלקן רלוונטיות וחלקן פחות. כדי להפוך אותן לרלוונטיות יותר מקדו את החיפוש לעיר שבה אתם גרים או האזור (מרכז, צפון וכו’). בנוסף, מומלץ לא לחפש מילים כמו: “עיצוב פנים” או “עיצוב דירה” מכיוון שאתם תקבלו אתרים עם מאמרים וכתבות עם טיפים לעיצוב ולא שמות של מעצבים עם מספרי טלפון.
טיפ נוסף בנושא החיפוש בגוגל: אל תיכנסו סתם לאתר אקראי של מעצב פנים ותתקשרו אליו. בדקו היכן הוא עובד ואם המיקום מתאים לכם, חפשו באתר דף פרויקטים אשר מציג פרויקטים קודמים שלו. לפי הפרויקטים תוכלו להתרשם מעבודותיו של המעצב, עם מי הוא עובד בדרך כלל, מה סגנון העיצוב שלו וגם אולי גם טווח מחירים (פחות או יותר).
מיקום
העדיפות היא כמובן למעצבים שעובדים בעיר שלכם או כמה שיותר קרוב. זה לא אומר שצריך להתפשר על המעצב אלא פשוט לעשות בדיקה מעמיקה.
כימיה
הטיפ הזה מיועד לשלב הפגישה הראשונה עם המעצב או המעצבת. כימיה היא חלק חשוב בעבודה עם מעצב פנים. כימיה ניתן לזהות מהפגישה הראשונה. אם אתם מרגישים שהמעצב מבין אתכם, את הצרכים שלכם ואת דרך החשיבה שלכם, סימן שאתם בכיוון הנכון. עבודה עם מעצב שמנסה להשתלט לכם על העיצוב ודוחף לדברים שהוא אוהב ולרוב גם עולים יותר היא עבודה שכנראה תסתיים בתוצאה שלא לטעמכם או במקרה אחר, העבודה תיקטע באמצע.