טיפים לשדרוג מקצועי: החלפת דלתות בבית פרטי – שלב אחרי שלב

אם אתם מתגוררים בבית פרטי ומחפשים דרך יעילה ונוחה לשדרג אותו בצורה משמעותית, החלפת הדלתות בבית יכולה להיות פתרון מצוין עבורכם. החלפה של הדלתות בבית, בין אם אלו דלתות פנים, ובין אם אלו דלתות חוץ, יכולה להעניק מראה מרשים מאוד לבית ולשדרג אותו באופן משמעותי, ובעלות שאינה מאוד גבוהה.

דלתות של רב בריח

בכדי לבצע את ההחלפה בצורה טובה ונכונה, ובהתאמה לבית ולצרכים שלכם, הנה כמה שלבים אשר עליכם לעבור עד לסיום ההחלפה על הצד הטוב ביותר:

שלב ראשון – הגדרת תקציב

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להגדיר את תקציב ההוצאות שיש לכם בכדי לבצע את ההחלפה של הדלתות. חשוב מאוד להגדיר תקציב ולעבוד רק על פי המגבלות שלו בכדי שלא תגיעו למצב בו נגמר לכם הכסף באמצע ההחלפה, או שאתם נכנסים למינוס רציני בגלל חישוב לא נכון של ההוצאות.

זכרו כי התקציב אינו מבוזבז כולו רק על הדלתות עצמן: עליכם לשלם גם עלויות הובלה והתקנה, לכן חשוב מאוד לחלק את התקציב בצורה נכונה בין ההוצאות השונות.

שלב שני – בחירת הדלתות

לאחר שהגדרתם את התקציב, הגיע הזמן לבחור את הדלתות החדשות. לשם כך כדאי לגשת לכמה אולמות תצוגה גדולים ולבחון מגוון רחב של דלתות המתאימות לסגנון העיצוב האהוב עליכם. בכל פעם בה אתם נתקלים בדלת שאתם אוהבים – רשמו את מספר הדגם או את שמו, ואפילו צלמו תמונה של הדלת עצמה, כך שתוכלו להשוות בין הדוגמאות מאוחר יותר בשקט ובנוחות.

בנוסף, בעת בחירת הדלתות חשוב מאוד לא להתייחס רק לעיצוב הדלתות, אלא גם – ובעיקר – לאיכות שלהן. אם מדובר בדלתות חוץ, דלתות בטיחותיות אשר יסייעו בהגנה על הבית מפני פולשים לא רצויים. אם מדובר בדלתות פנים, קחו בחשבון שאלו דלתות שנטרקות הרבה, ושהן דלתות שצריכות לבודד רעשים בין חדרי הבית – לכן חשוב לבדוק את המאפיינים הללו בעת הבחירה.

שלב שלישי – השוואת מחירים

לאחר שבחרתם את הדגם המתאים לכם ביותר, גשו לכמה חנויות שונות ובצעו השוואת מחירים על אותו דגם. לעיתים רבות תוכלו למצוא פערי מחירים משמעותיים מאוד בין החנויות השונות וליהנות מרכישה חסכונית יותר, והרבה יותר משתלמת.

בנוסף, בעת ביצוע השוואת המחירים בדקו האם המחיר כולל התקנה, ואם לא – הוסיפו את עלות ההתקנה כשאתם מבצעים את ההשוואה. הדבר יסייע לכם לבצע את הבחירה בצורה הרבה יותר נכונה.

שלב רביעי – התקנה נכונה

לסיום, הגיע שלב ההתקנה. חשוב מאוד לעבוד אך ורק עם מתקין מקצועי, וכזה אשר יגיע עוד לפני יום ההתקנה בכדי לבחון את השטח ולהעריך את אופן העבודה אותה הוא יצטרך לבצע בכדי להתקין את הדלתות. לעיתים, יהיה עליו להחליף משקופים, לנסר את הדלת, או לבצע התאמות אחרות שיעלו לכם בתוספת תשלום. חשוב לדעת על כך מראש, בכדי לא להישאר עם הוצאות לא צפויות מאוחר יותר.