הלוואות לצורכי רכישת רהיטים או שיפוץ הבית

מתכוונים לרכוש דירה חדשה או לשפץ את הדירה הישנה שלכם? אל תהססו לקחת הלוואה בשביל להגשים את החלום שלכם וליהנות מדירה אטרקטיבית ומיוחדת כפי שתמיד רציתם. הלוואה טובה יכולה לעזור לכם להגשים את החלום ובעתיד תוכלו אפילו להרוויח מכך.

ישנן הלוואות רבות שאנחנו נוטלים או חושבים ליטול במהלך חיינו שאינן מחזירות לנו דבר. מדובר על הלוואות לטיולים, הלוואות לאירועים ועוד. אלו הלוואות אשר אחרי שלוקחים אותן, הן לא עוזרות לנו להרוויח שום כסף חזרה, אז מה שנשאר לנו זה להחזיר אותן על פי תנאי ההחזר שקבענו מראש. הלוואות כאלה חשובות והכרחיות ולעיתים אין ברירה אלא לקחת אותן ולהדק את החגורה לאחר מכן בשביל להחזיר אותן.

אך ישנן הלוואות שאנחנו יכולים לקחת בידיעה ברורה שבבוא העת ההן יחזירו את עצמן בצורה מסוימת. כך למשל הלוואה לרכישת דירה או שיפוץ דירה ישנה. ההסבר לכך הוא ברור, אנחנו נוטלים הלוואה בגובה מסוים, רוכשים נכס חדש או משפצים נכס ישן, ולאחר מכן אנחנו מחליטים האם להשכיר את המקום או למכור אותו כשערכו גבוה מזה ששילמנו עליו. זה יכול לקחת זמן, תלוי בגובה ההלוואה ותלוי בגובה הכסף שנכנס לנו מהנכס, אך בבוא העת נוכל להחזיר את כל ההלוואה באמצעות מה שהרווחנו מהנכס, ואף ליהנות מרווחים לאחר מכן.

כיצד לוקחים הלוואה לרכישה או שיפוץ של נכס

על מנת להקל עלינו ולקחת הלוואה בצורה חכמה, עלינו לעבוד בשני מסלולים.

המסלול הראשון קשור לנכס. במידה ואנחנו רוצים לקנות נכס חדש לשם מגורים או לשם השקעה, עלינו לבחון אזורים שמשתלם לרכוש בהם נכסים. מדובר על אזורים מתפתחים, שנחשבים חמים בשוק הנדל”ן, שיש על הנכסים בהם תשואה גבוהה וביקוש רב. אם נצליח לקנות שם נכס, אנחנו יכולים לדעת בסבירות גבוהה שבעתיד נוכל להרוויח ממנו.

במידה ואנחנו בוחנים אופציה לשיפוץ הנכס, אזי שעלינו להכין תוכנית שיפוץ אופטימאלית הכוללת גם עלויות של בעלי מקצוע, חומרים וכלים שונים. עלינו לקחת בחשבון גם הוצאות נלוות דוגמא אובדן ימי עבודה, שכירות בזמן שיפוץ, אחסון חפצים ועוד. לאחר שנכין את כל התוכנית ונדע מה העלות שלה, נוכל לבחון כמה כסף נזיל יש לנו ומה גובה ההלוואה שאנחנו צריכים ליטול.

המסלול השני בו עלינו לעבוד הוא המסלול של ההלוואות. עלינו לבחון מה מציעים הבנקים וגופים חוץ בנקאיים, האם מדובר במסלולי הלוואות נוחים, מה הן הריביות המוצעות לנו ופרטים אחרים שקשורים להלוואות. לאחר שנבחן את כל מה שמציעים לנו נוכל להחליט איזו הלוואה כדי לנו לקחת.

חשוב מאוד לזכור, עדיף שההלוואה תתפזר לאורך תקופת זמן ארוכה בשביל שנוכל להחזיר אותה בצורה נוחה ופשוטה, במיוחד נכון הדבר אם אנחנו מעוניינים להשכיר את הנכס כך דמי השכירות יחזירו את ההלוואה ועם סיומה נוכל להתחיל להרוויח על הנכס כמו שתכננו מלכתחילה.