הטרנד החדש בתחום עיצוב הפנים

מעצבי פנים מחפשים כל הזמן אחר החידוש הבא, אשר יוכל לשרת את צרכי הלקוחות. מלבד עיצוב פנים של בתים פרטיים, יש צורך במציאת פתרונות גם עבור התחום העסקי והמוסדי. הפיתרון החדש והיעיל בהקשר הזה מגיע ממקום מפתיע ונקרא גגות קלים.

גגות קלים הם המוצר אותו כדאי לבחור לצורך החלפת גגות אסבסט. תופעות הלוואי של האסבסט, הסיכון שהוא מהווה עבור הסביבה, והנזקים הנגרמים כתוצאה מחשיפה ממושכת אליו הפכו אותה למוקצה בכל הקשור לאפשרויות עיצוב מודרני. לעומת זאת, כיום ניתן לנצל טכנולוגיה חדשה, ולהתעניין לגבי גגות אחרים ולא פחות אטרקטיביים.

סוגי גגות קלים

ישנם מספר סוגים של גגות קלים אותם בוחרים מעצבי פנים עבור בתים, עסקים, בניינים, בתי מלון, מסעדות ועוד:

א. איסכורית – זהו חומר קשיח ועמיד, אשר נועד במקור לצורך כיסוי מבנים תעשייתיים. עם זאת, השיפור בסוגי הגגות המבוססים על איסכורית הפכו אותו למוצר פופולארי המשמש לכיסוי של מחסנים, קרוואנים ומבנים קלים. מדובר על חתיכות פלדה מגולוונות וצבועות בצורה מלבנית וגלית. האיסכורית אידיאלית עבור מזג האוויר הישראלי, ומחירה הנוח מאפשר את שילוב עם אלמנטים אחרים בעיצוב.

ב. PVC – ענף הבנייה מאוהב בחומר ה-PVC ומשתמש בו לצרכים רבים. מלבד בניית גגות, ניתן לנצל את התכונות המיוחדות של PVC במקום עץ, טיט או בטון. שימוש ב-PVC מצמצם את רמת ההוצאות, ומשאיר מקום בתקציב לעיצוב פנים מרשים ומהודר.

ג. פוליקרבונט – העמידות המעולה של פוליקרבונט היא רק חלק קטן מסל היתרונות שהוא מציע. בעזרת פוליקרבונט ניתן לכסות גגים החשופים לשמש רוב ימות השנה, וליהנות מחומר שקוף למחצה.

ד. פנלים מבודדים – זהו פיתרון חביב מאוד על מעצבי פנים משום, שהוא מאפשר מודולאריות. כאן הכוונה היא לגגות המורכבים משתי חתיכות פח המודבקות זו לזו. אין צורך בהיערכות מיוחדת או הריסת מבנים על מנת להציב פנלים מבודדים בתור כיסוי. בין הפנלים נהוג להוסיף חומר מבודד כמו קלקר, צמר סלעים וכדומה. חומרים אלו אינם מזהמים את הסביבה, ופוגעים בקנה הנשימה כמו האסבסט, והם אידיאליים עבור בתים פרטיים. בנוסף, פנלים מבודדים מתגאים באטימות ובידוד ברמות גבוהות במיוחד.

אינטרס משותף למעצבי הפנים והדיירים

גגות קלים מחליפים את האסבסט ומתגלים בתור פריט עיצוב מוביל בשוק הפרטי, העסקי והמוסדי. מעצבי פנים אשר שומרים על ראש פתוח יכולים להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי הצבת הגגות המתאימים לדרישות הלקוח.

קיימת מודעות משותפת כלפי הנושא של איכות הסביבה בקרב כל מי שעוסק בבנייה ועיצוב של בתים. מעבר לכך, חשוב לזכור כי קיימת קורלציה בין שמירה על איכות הסביבה לבין שמירה על בריאות הדיירים. בעזרת הגגות הקלים ניתן ליהנות מיתרונות רבים מבלי לוותר על האסתטיקה. זהו יתרון משמעותי, והתכונות של כל גג מחזקות אותו עבור הלקוחות.

המידע באדיבות דנברי בע”מ.