הטרנד החדש באדריכלות ובנייה

עולם הבנייה חווה חידושים רבים בשנים האחרונות, וכיום ישנן שיטות בנייה חדשות ומודרניות, הכוללות בין היתר שיטות בנייה ירוקה, בנייה קלה וכניסת חומרי בנייה חדשים לשוק. לנוכח החידושים הרבים, גם השימוש בחומרים וותיקים וטובים עובר שינויים וחידושים, וכיום ישנה מגמה חזקה לעשות שימוש בבטון בדרכים חדשות.

בטון כידוע הוא חומר מאד חזק המשמש בבניית יסודות למבנים, בבניית גשרים ומבנים תעשייתיים שונים וכיוצא באלה. בטון משמש לריצוף רחבות חניה, שבילי אופניים והליכה, ולאחרונה נכנס טרנד חדש לענף הבנייה – בטון מוחלק.

מהו בטון מוחלק ולמה הוא משמש?

בניגוד לשנים קודמות בהן התייחסו לבטון כאל חומר גלם בסיסי ואפילו גס, והשימוש בו היה לצרכי בניית תשתיות בעיקר, הרי שכיום עם הטכניקה של בטון מוחלק ניתן לעשות בבטון שימוש בכל מקום שרוצים כולל שימוש אסתטי ומאד מעוצב. נראה כי בכל מקום היום ניתן להבחין בטרנד החדש:

  • באולמות וגני אירועים
  • במבנים ציבוריים
  • במוסדות חינוך
  • במפעלים
  • בחניונים
  • בבתים פרטיים
  • בדירות

האדריכלים החלו לעשות שימוש אסתטי בבטון בגלל שאפשרויות הריצוף בטכניקה זו הן רבות ומגוונות. בטון מוחלק מאפשר קבלת טקסטורות מגוונות בצבעים שונים ובהטבעות שונות על גבי הבטון, דבר שמאפשר עיצוב מרהיב בחומר שהיה עד לפני שנים לא רבות חומר גס וגולמי בלבד.

יתרונות הטרנד החדש

היתרונות של בטון מוחלק הם רבים גם במימד הפרקטי שלו וגם במימד האסתטי שלו וגם במחיר. סיבות אלה והיתרונות הרבים הנוספים של בטון זה הפכו אותו לדבר החם ביותר כיום בעולם הבנייה. ניתן למנות את היתרונות הבולטים הבאים:

עיצובים מרהיבים – רצפת בטון מוחלק הינה רצפה שניתן לעצב אותה בצורות שונות ובצבעים שונים. ניתן להתאים את הרצפה לכל עיצוב שבחרתם לחלל הדרוש ריצוף, בין אם זה חלל גדול כמו אולם אירועים או כניסה לבניין משרדים, או שמדובר בסלון הבית שלכם. האפשרויות המגוונות בעיצוב רצפות אלה הפכו אותן לטרנד עולמי ללא צורך בחיפוי הרצפה באריחים או בבלטות מכל סוג שהוא.

עמידות וחוזק – בנוסף לטרנד העיצובי שרצפות בטון אלה מאפשרות, הן נחשבות למאד עמידות וחזקות. רצפות אלה הנבנות בחוץ יכולות להחזיק מעמד שנים רבות ללא שחיקה כתוצאה מהגשמים או מהשמש הקופחת. רצפה זו לא דוהה, ואינה ניזוקה מנוזלים או חומרי ניקוי שונים.

תחזוקה קלה – רצפת בטון עמידה בפני חומרים שונים, ובשל כך היא מאד נוחה לתחזוקה. אפשר לשאוב אותה, לטאטא אותה, לשטוף אותה עם חומרי ניקוי חזקים במיוחד ללא כל חשש לפגיעה בטקסטורה שלה.

עלות נמוכה – התקנת רצפת בטון איננה יקרה, והיא חוסכת לכם במרצפות או בכל חיפוי אחר, או בהחלפת אלה אחת לכל כמה שנים כתוצאה מסדקים ושברים.